Цедилка за храна - Chef basket

Код на Производот: Chef basket

Достапност:Нема на залиха

Chef Basket e супер функционална цедилка за храна и е задолжителен додаток за сечија кујна!

Идеална за приготвување тестенини, пржење, поховање, готвење на пареа, миење на овошје и зеленчук и што уште не без многу неред.

↪ Готвењето со Chef Basket е безбедно, брзо и едноставно! ↩

Цедилката за храна Chef basket е повеќенаменски производ. Кажете крај на изгорениците од врела вода при цадење. Можете да ја користите за миење и цедење на овошје и зеленчук, да варите во неа и многу лесно да ја исцадите варената храна. Со Chef Basket многу лесно ќе подготвите здрав оброк на пареа. Подгответе го омилениот крцкав помфрит за Вашите најмили на многу лесен начин. Исто така можете да ја користите и за понирање.

✔ Изработена е од висококвалитетен нераѓосувачки метал.

✔ Димензијата на пречникот е 23 cm.

✔ Должината на рачката е 15 cm.