Чоколадна фонтана на 3 нивоа

Код на Производот: cokoladnafontana

Достапност:Нема на залиха

1,599 ден 799 ден 799

Чоколадо на три нивоа - Фантастична фонтана за чоколадо која е совршена за домашна употреба и за споделување со пријателите и семејството.

Уникатна функција - Има опции со посебни контроли за топлина - одржувајте го топлото чоколадо кога фонтаната не се користи, идеална за потопување овошје и други задоволства.

Флексибилна - Од врвот, масовите чоколадо паѓаат на три нивоа и повторно во грејачот. Чоколадото може да се помеша и со ликер или жесток пијалок, во зависност од Вашиот избор. Ваше е да експериментирате со правење различни комбинации на вкусови за исклучително уживање!

Лесна употреба - Лесна е за поставување, што ви дава повеќе време за забава на гостите и она што го потопувате во стопената кафеава (или бела) конфекција е целосно ваш избор, сè е за забава. Најдобро од сè, лесно е да се собере и расклопи, па затоа, по забавите, нема хаос за вас!

Големина - 15 x 15 x 22cm,
Материјал: PP / ABS / не'рѓосувачки челик.
Спецификација на апаратот: 65 вати / 230 волти / 50Hz.
Може да собере чоколада од 200 ml.
Должина на кабел: 90см