-29%

Детски автомобил на акумулатор BMW M8 Grand Coupe

Код на Производот: m8white

Достапност:Нема на залиха

12,500 ден 8,999 ден 8,999

Уникатниот автомобил на акумулатор BMW M8 Grand Coupe е направен од квалитетна пластика која е отпорна на удари. Автомобилот е дизајниран да изгледа како вистински BMW M8 Grand Coupe.

Автомобилот на акумулатор располага:

 • Автомобилот е наменет за деца од 1 до 8 години
 • Брзина: 3-6 км на час
 • Далечински управувач за да може родител да го управува возилото
 • Располага со акумулатор од 12V батерија
 • Автомобилот има 2 Мотори
 • Амортизери на сите 4 тркала кои се изработени од EVA гума
 • 2 врати кои се отвараат
 • Автомобилот се сартува само со притискање на едно копче
 • Ергономско седиште
 • MP3 приклучок
 • ЛЕД светла на предната и задната страна
 • Функција за сотопирање на сите 4 тркала
 • Времетраење на акумулатрот од  3 до 5 часа
 • Максимлна носивост : 40 кг

Автомобилот акумулатор BMW M8 Grand Coupe има интегрирано звучници преку кои може да ја пуштате  омилената музика на Вашите деца исто така поседува и USB порт, како и  контрола на јачината на звукот. Автомобилот BMW M8 Grand Coupe поседува моќен електричен мотор од 36W, надополнет од интегрирана батерија – акумулатор која се полни и на Вашето дете му обезбедува удобно возење од 3 до 5 часа возење, зависно од површината по која се движи.

Времетраењето на едно полнење на акумулаторот е од  8 до 12 часа.

Првото полнење треба да биде 12 часа.