Детски автомобил на акумулатор - Mercedes E-Class (red)

Код на Производот: O770RED

Достапност:Нема на залиха

Детали:

Овој електричен автомобил на акумулатор Mercedes E-Class му овозможува на вашиот малечок возач да ужива и се забавува возејќи се наоколу додека вие како родител имате потполна контрола на неговото возење управувајќи го со 2,4 gHz далечински управувач. Автомобилот има удобно седиште,2 брзини (+ рикверц) и класични детали од моделот E-Class.

Карактеристики:

  • Реалистичните детали од Mercedes E-Class ​​е дополнително забавно и возбудливо за вашето мало да се вози наоколу
  • Погоден за деца од 2 до 8 години
  • Има две брзини + рикверц и се движи со максимална брзина од 5 км/ч
  • Исто така има хромирани детали на предната маска и тркалата
  • Користи 6-волти батерија на полнење (вклучена)
  • UL вклучен полнач
  • Пластична конструкција
  • Димензии: 134x62x53
  • Максимален товар: 40 кг
  • Боја:црвена