Детски автомобил на акумулатор Mercedes GLC63 AMG Red

Код на Производот: glc63red

Достапност:Има на залиха

11,990 ден 11,990

Карактеристики:
 • Батерија 12V
 • 2 брзини за напред + рикверц
 • Може да го вози детето или да се управува преку далечински управувач
 • ЛЕД светла напред и назадBright LED front and rear lights
 • Безбедносен појас
 • Совршен за деца до 7 години
 • Максимална тежина 40 кг
 • Копче за старт и свирка
 • MP3 Плеер со USB/SD Card
 • Гуми изработени од специјална ЕВА пена за по реалистично и тивко возење
 • Амортизери за по удобно возење

Спецификации:
 • Боја: Црвена
 • Батерија на полнење 12V 7Ah
 • Мотор: 4х35W
 • Брзини: 2 + 1
 • 2.4GHz далечински управувач
 • Димензија: 112см должина x 71см ширина x 56см висина
 • Модел# BTD-GLC63SX1RED