Детски електричен автомобил - Mercedes Benz GTR AMG

Код на Производот: HL288

Достапност:Нема на залиха

Електричен автомобил за деца од 1 до 8 години. Најнова верзија на Mercedes AMG GTR со фини детали. 
Возење и далечинско управување (2.4 Bluetooth). Меки ЕВА тркала со амортизери за зголемен комфорт при возење. 
Седиштето е еко-кожа со сигурносен појас, непречено стартување и сопирање. 
Музичкиот волан и MP3 плеер со FM-радио ќе ја направи прошетката уште повозбудлива, а LED светлата обезбедуваат сигурност во мракот.


Карактеристики и придобивки од Mercedes GTR AMG:

 • управување со далечински управувач;
 • вратите се отвараат,затвараат и заклучуваат
 • Далечински управувач - Bluetooth 2.4G со копче "Стоп" и регулатор за брзина,заштитен од фрекфренции на трети лица;
 • меки EVA-тркала на амортизери;
 • мазно забрзување и сопирање;
 • Меко седиште "Еко-кожа";
 • сигурносен појас;
 • 2 брзини напред (3.0 / 5.0 km / h) + рикверц;
 • 3-брзински режим со далечински D / U + за рикверц;
 • индикатор за полнење на батеријата
 • светла - LED фарови;
 • светлата на таблата;
 • музички волан - копчето "Start" за звук на моторот;
 • FM радио, MP3 (USB и MicroSD влезови) AUX влез. Контрола на гласноста;
 • батерија: 6V;
 • моќност: 30W
 • Возење: погон на задните тркала (2 погонски тркала);
 • Траење на батерија: 5-6km (60 -90 мин).