Детски 'MONSTER TRUCK' џип со далечински управувач

Код на Производот: M006

Достапност:Нема на залиха

3,290 ден 1,999 ден 1,999

Супер снажен искачувачки џип со погон на 4 тркала.

Со 4те гуми отпорни на удари, систем на суспензија отпорен на удари , овој теренски џип е одличен за искачување на објекти (во затворена или отворена просторија), да вози на мазни, нерамни, тревни, песочни, кал, плитки води, асфалт, карпи и други 'off-road' површини.

Високо квалитетен ABS, HI-Q гумени тркала, анти-пролизгувачки систем, четири врски за суспензија на четирите тркала и 2 моќни мотори. Солидна 'Framen' шасија, 10тици завртки за да се обезбеди добро далечинско управување кое лесно ќе се движи лево, десно, напред или назад, и лесна и силна конструкција отпорна на удари.                                                   

↪ ВИСОКА СУСПЕНЗИЈА ЗА МАКСИМАЛНА ИЗДРЖЛИВОСТ! ↩

'WIRELESS' Безжичен далечински управувач, кој работи на 2.4 GHz и со тоа дозволува широк опсег на управување и до 100 метри ( зависи од околината) со моќни мотори и забрзување и до 20km/h.

Работи на 1 x 3.7V 2200mAh литиумска батерија за полнење за автомобил (вклучено во пакетот), 3 x 1.5V АА батерии за предавател (не се вклучени во пакетот);