Детско седиште за автомобил PRIMEBEBE Црвено

Код на Производот: Детско седиште за автомобил PRIMEBEBE Free Црвено-01

Достапност:Нема на залиха

Детско седиште наменетo за деца од најмала возраст до 4 годишна возраст (0-18kg).

Кога се користи за бебињата до 9 месеци, се поставува спротивно од насоката на патувањето, а од 9 месеци во насока на патувањето. Висината на безбедносните ремени се прилагодливи, седиштето може да се прилагоди во 3 позиции, ги исполнуива европските стандарди ECE R44 / 04.