Електрично ѓезве Marado

Код на Производот: MA1626

Достапност:Има на залиха

990 ден 499 ден 499

Електрично ѓезве за варење на турско кафе на многу едноставен и лесен начин. Направено е од нетоксична пластика и од не'рѓосувачки челик, здрава, издржлива за загревање. Има мулфункционална употреба, не само за варање на кафе туку можете да приготвите исто така и чај и млеко. Анти-лизгачката база има предупредувачко светло на дното од ѓезвето исто така обезбедува сигурност и практичност. Ергономски дизајн со долга рачка, удобна за држење. Копче за вклучување и исклучување.

Ѓезвето е 600W и капацитет од 3 шолји за кафе.