Меки флексибилни потпетици

Код на Производот: Heel Anti Crack Set

Достапност:Има на залиха

399 ден 199 ден 199

Доколку сакате меки и мазни пети, намалена болка во стапалото и удобно чекорење, Ви ги нудиме чашите за петици кои ќе Ви го овозможат тоа.

Меки, флексибилни, дишечки заштитни потпетици се завиткуваат околу вашата пета, ја амортизираат болната нога, дури и додека носите чевли или чизми. Почувствувајте ослободување од повторувачката болка во стапалото од првиот чекор што го преземате. Нанесете малку крем или гел, облечете ги под чорапите, а потоа олабавете ги чевлите за да имате доволно простор за да избегнете стегнување на ногата.

Наменети се и за мажи и за жени. Ќе се почувствувате олеснето од болка во петицата, без разлика дали носите чизми или тениски обувки. Одржувањето е многу лесно: со само малку сапун и вода, брзо и лесно измијте ги чашите за петиците со рака, исушете ги на воздух и избегнете претерано растегнување и изложување на сончева светлина за да спречите промена на бојата или деградирање материјалот.

- Овозможува симптоматско олеснување за: плантарна фасцијатис болка во петицата, испукани потпетици и суви нозе, болка во стапалото.