Ikea Flottebo - Кауч / лежај

Код на Производот: 9909

Достапност:Има на залиха

54,400 ден 54,400
Екстремно удобен кауч кој воедно служи и како двоен лежај. Идеален за помали простории и гарсоњери. Со лесно подигнување на горниот дел имате пристап до удобен простор за складирање, а сепак останува простор под каучот каде можете да го дополните со различните додатоци на Икеа, или едноставно да го оставите празен и да имате лесен пристап за чистење. Масичката која се прикачува за самиот кауч Ви нуди удобност и стил. Истата се врти во различни насоки за да можете да ја наместите во за Вас најудобната положба. Навлаката на каучот се отстранува и може да се пере во машина за алишта на максимална температура од 40. Душекот се состои од Полиуретанска пена со густина од 30 kg/m3. Димензии: Должина: 200 см Висина: 79 см Длабочина: 120 см Материјал: дрво, иверица, челик, полиуретанска пена со густина од 30 kg/m3 Шифри и бои: - Крем: 092.221.53 - Зелена: 792.222.39 - Сива: 692.222.25 НАПОМЕНА: Производите на Икеа се доставуваат еднаш неделно. При потврда на нарачката ќе бидете известени кога ќе го добиете производот.