Iskra CJ-8020-BL - Електрична цедалка

Код на Производот: 10160

Достапност:Има на залиха

1,099 ден 1,099

Електрична цедалка од познатиот бренд Iskra за Вашиот омилен сок од цитрусно овошје. Исцедете го за кратко време овошјето и уживајте во одличното и витаминско освежување!

Спецификации:

- Напон: 220-240V~50/60Hz
- Јачина: 40W
- Сад: 1.2L
- Мерна скала
- 2 додатоци за цедење
- Вртење во 2 страни
- Контролна LED сијалица
- Капак
- Гумирани ногарки
- Куќиште од нерѓосувачки челик
- Едноставно за употреба и користење
- Димензии (mm): 210 x 165 x 253
- Нето тежина: 0,85 kg
- Бруто тежина: 1,06 kg

Гаранција: 2 години