Iskra HG53SMH-MA190 - Бензиска косилка за трева

Код на Производот: 7243

Достапност:Има на залиха

24,999 ден 24,999
'- Kапацитет на моторот: 189 cm3 - Моќност: 3,5 kW (4,7 KM) - Вртежи во празно: 3000 врт / мин - Тип на мотор: четиритактен (Yamaha) - Воздушно ладење на моторот - Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L - Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L - Регулација на висината на сечење: 20-75 mm - 8 позиции за прилагодување на висината (централно) - Максимално сечење во ширина: 530 mm (21 ") - Тркала: предна 178 mm (7 "); задна 254 mm (10") - Волумен на кошница за трева: 62 L - За тревници до 1800 m² Гаранција: - 2 години