Караоке микрофон

Код на Производот: karaokemikrofon

Достапност:Има на залиха

1,490 ден 399 ден 399

Ви го претставуваме новиот КАРАОКЕ микрофон!!!
Овој модел на караоке микрофон има интегрирано звучници и е идеален за караоке. Микрофонот може да го поврзете преку Bluetooth и со тоа претставува совршен микрофон за забава со Вашето друштво.

Музика можете да се пушти и преку флеш меморија затоа што поседува USB слот.

Исто така музика може да пуштате и преку Micro SD картичка бидејќи во самиот микрофон имате слот за мемори картичка.

Караоке микрофонот поседува и ФМ радио, и може да ги слушате Вашите омилени радио станици.

Кабелот за полнење ведно претставува и антена за ФМ радиото.

Микрофонот поседува Li-ion батерија со капацитет 2600mah.

Јачината на звучникот е 2x3w. Караоке микрофонот поседува и опција за подесување на звукот и ЕХО!

Микрофонот се полни 2 часа.

Едно полнење на батеријата обезбедува 6 часа користење на микрофонот.

Караоке микрофонот се полни преку USB кабел.

Во комплетот добивате микрофон, кабел за полнење и кабел за поврзување на микрофонот со други уреди.