Летало што се контролира со прстот - Firefly

Код на Производот: PC-523

Достапност:Нема на залиха

2,990 ден 1,290 ден 1,290

Конечно и на нашиот пазар дојде ултра модерното летало што се конторлира со прст Firefly. Доаѓа во пакет со мини часовник кој се поставува на зглобот на раката заедно со напрсток од каде безжично се испраќаат командите за летањето на леталото. Освен за деца,овој дрон е супер забавен и за возрасни

Карактеристики:

-Можете да му дадете команди да лета буквално како вие сакате,нагоре,надолу,лево,десно,напред,назад...
-Има сензори за пречки,што значи не постои начин да се оштети никако,затоа секогаш кога ќе изгубите контрола врз летањето и леталото наиде на пречки кои може да ги удри,со помош на сензорите автоматски ќе ги одбегне
-При летање може да прави свртување од 360 степени за зголемена возбуда
-ЛЕД светилките кои се поставени врз целото летало го прават особено возбудливо летањето вечерно време
-Долга издржливост,се полни со УСБ кабел
-Изработен од високо квалитетни материјали,кои без проблем ќе му пркосат на ветерот правејќи го летањето лесно и едноставно

Погледнете го видеото за да ви стане уште појасно за што се работи