2 Магнетени појаси за грб Dr. Levine

Код на Производот: MAGN

Достапност:Има на залиха

899 ден 499 ден 499

Конечно проблемот со болките во 'рбетот ќе стане минато затоа што ви го претставуваме најбараниот магнетен појас на др.Џек Левин кој што направи револуција во ортопедијата - Power Magnetic Posture Sport . 

Магнетниот појас не ослободува од болка и го корегира лошото држење на грбот и рамената. Наменет е за зацврстување на рамената, со постепено исправање на 'рбетот. Магнетниот појас за грб содржи 12 магнети, кои се стратешки распоредени, и се наменети за ослободување од болките и вкочанетоста во рамената, тилот, грбот и слабинскиот предел.

Спецификации:

– Магнетен појас за болки во грбот
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Материјал: ластик и текстил, еластична ткаенина;
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и 'рбетот
– 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата.
– Се пере во машина
– Боја: бела
– За мажи и жени