Memory Contour Cool

Код на Производот: Memory Contour Cool

Достапност:Нема на залиха

Зарем има поубаво чувтво,особено во летниот период,кога ќе легнете врз ладна перница?

Нема потреба повеќе по сто пати да ја вртите перницата барајќи ја ладната страна,затоа што ви ја претставуваме Memory Contour Cool - перница изработена од високо квалитетна мемори пена која е обложена со специјален гел кој ќе ја држи температурата на перницата секогаш на пониска температура од собата во која спиете. Конечно ќе престанат несониците,ќе заштедите на употреба на клима уредот,ќе престанат препотувањата во текот на ноќта и ќе исчезнат главоболките. Конечно ќе спиете мирно.

Ви ја претставуваме најбараната МЕМОРИ перница - Memory Contour Cool која конечно ќе ви овозможи со само неколку часа сон да се разбудите наспани, одморени, ведри и полни со енергија.

Ослободување од болка: Поради точката на притисок која ја олеснува самата мемори пена, таа ги ублажува болките во вратот, рамената и грбот, овозможувајќи им на мускулите целосно да се релаксираат и да потонат,но истовремено овозможувајќи им подршка.

Држење на 'рбетниот столб: Со самото тоа што мемори пената се прилагодува спрема вашата глава и врат, со тоа 'рбетот останува совршено исправен и усогласен, особено кога спиете на грб или на страна.

Хипоалергичност: Се сметаат за хипоалергични перници (антиалергични) поради уникатните својства на мемори пената,кои значително ја намалуваат можноста за грини и бактерии,како и апсорбација на домашна прашина, па затоа нападите со астма или било какви алергиски и респираторни реакции би биле поретки.

Хигиена: Самата мемори пена е обложена со памучна навлака која е затворена со патент. Навлаката слободно може да се извади и да се испере во машина за алишта.

Цврстина: Некои луѓе сакаат црста перница. Доколку и вие сте еден од оние,ова е вистинската перница за вас!