Мултифункционален сад за цедење со додатоци 6 во 1

Код на Производот: PM77

Достапност:Има на залиха

599 ден 299 ден 299
Мултифункционален сад кој треба да го има секое домаќинство. Едноставен за употреба, лесен за одржување.
Во сетот се вклучени сад за ренданње и промивање на овошјето и зеленчукот и 5 ножа за рендање. Садот може да се користи и за чување на овошје и зеленчук.

Садот и ножевите може да се мијат рачно или во машина за садови.


Направете ја Вашата омилена салата или пак подгответе го зеленчукот и овошјето за да го послужите на маса за само неколку секунди. Новиот иновативен и мултифункционален сад за во кујна Ви овозможува едноставно и лесно миење и подготвување на зеленчукот и овошјето без притоа да правите дополнителен неред во Вашата кујна.

Овој производ е составен од два дела, поточно двоен сад, еднио дел служи за миење и цедење, а другиот за поставување на веќе измиените намирници. Со помош на дополнителниот сад кој служи за цедење, ќе можете многу лесно да ги измиете сите намирници и веднаш да ги исцедите од водата а потоа да го извадите делот за цедење од садот, и да ги поставите во другиот дел, наменет за веќе измиените намирници.

Овој производ Ви заштедува многу време а воедно и енергија, бидејќи нема да имате потреба да го средувате нередот во кујната. Изработен е од високо квалитетна пластика, што овозможува безбедно користење и долготрајност. Лесен е и едноставен, ќе можете да го земате секаде со Вас, со цел да ви послужи во приготвување на храната.

Доаѓа со 6 додатоци кои ќе Ви овозможат да добиете вистинска иновација во готвењето. Ќе сецкате, рендате и ќе правите спирали од зелечукот, а згора на се добивате и ГРАТИС лупач за надополнување на Вашите кулинарски способности.