NewTech - Камера за во автомобил 2 во 1

Код на Производот: carcamera2in1

Достапност:Има на залиха

1,790 ден 499 ден 499
Камера за во автомобил 2 во 1 која Ви дозволува несаканите возни ситуации да бидат снимени од перспективата на возачот, а истовремено има улога на ретровизор.
Осигурајте се себеси и својот автомобил од било која несакана ситуација!
Камерата се монтира на предното стакло врз веќе поставениот ретровизор со помош на цврсти гумени затегачи. Лесно се поставува на секаков ретровизор. Работи на батерија и можете да ја полните во Вашиот автомобил.

Кратки карактеристики:

- Сензор: HD CMOS sensor
- Резолуција: 1920*720P
- LCD дисплеј: 2.8 инчи
- Слика: JPG формат
- Видео: MOV, PAL/NTSC, H.264, фреквенција: 50/60 hz,
- Аудио: Вграден микрофон
- Меморија: нема вградена меморија, користи Micro SD картичка до 32 GB
- Батерија: 450 mAh Li-ion
- Мени на повеќе јазици

Димензии: 30 х 8 cm

Пакетот содржи:
- Камера за во автомобил 2 во 1
- Кабел за полнење за во автомобил
- 2 цврсти гумени затегачи
- Упатство

Гаранција:
- 3 месеци