NewTech Music - Мини bluetooth звучник

Код на Производот: 7726

Достапност:Има на залиха

999 ден 299 ден 299
Малечок, но гласен звучник кој може да го користите во секоја прилика! Со овој звучник можете да слушате музика во друштво или радио или пак да држите аудио конференција. Она што дополнително го прави овој мини Bluetooth звучник посебен се вградените лед светла кои светат во различни бои, па освен супер музика, добивате и фантастична атмосфера за секое време! Кратки карактеристики: - Поврзување: Bluetooth v 3.0 - Јачина: 3 W - Далечина на сигнал: до 10 m - Време на слушање: 5 часа - Време на полнење: 2 часа - Батерија: 520 mAh - Поддржува micro SD мемориска картица (не е вклучена во пакетот) - Buddy-jack дизајн: можност да поврзете повеќе Мини LED звучници еден со друг Димензии: 63 x 63 mm Пакетот содржи: 1 х Мини bluetooth звучник 1 х USB кабел за полнење