Nicer Dicer Plus + Speedy Chopper + ГРАТИС нож за лубеница и диња

Код на Производот: combonicer

Достапност:Има на залиха

2,380 ден 799 ден 799

Nicer Dicer Plus е практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање. Задолжителна алатка кој треба да биде присутна во секоја кујна.

Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за користење, a ножевите на сите додатоци се изработени од остар нерѓосувачки челик што значи дека ќе ги користите повторно и повторно. 

Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, сите додатоци лесно се вадат, така да може да ги измиете посебно.
Во сетот се вклучени 6 различни додатоци за сецкање со кој храната може да ја сечете на десетина различни начини. Може да сецкате коцки, кришки, ленти во повеќе големини и дебелини, може да лупите, рендате и да миксате.

Карактеристики и погодности:

- Мултинаменско користење
- Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јајца, кашкавал….
- Остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик.
- Лесно се отварање и замена на сечилата
- Лесно за чистење
- Кога сецкате кромид и лук, рацете не примаатт миризба
- Телото е изработена од проѕирна пластика
- Заштедува време, храната не ја контаминирате со рацете
- Ергономски дизајн

- Сецкање на ленти, кришки, коцки, лупење, рендање

 

 Сетот се состои од:

- 1 Главна единица
- 1 Проѕирен сад (кој може да служи и како сад за складирање)
- 1 Капак со копче
- 1 Додаток за сечње на коцки и ленти
- 1 Додаток за кружно сечење на осмини и четвртини
- 1 Додаток за сечење во форма на V
- 1 Додаток со ренде
- 1 Двонасочен нож за лупење
- 1 Заштитен додаток за сецкање
- 1 Заштитен додаток за сечивото со осмини и четвртини
- 1 Пластичен капак за одржување на свежината на храната
- 1 мало ДВД со рецепти


  

 Speedy Chopper:

 

Рачниот сецко е мултифункционален производ за кој не ви е потребна електрична енергија. Со Speedy Chopper можете да сецкате, месо, зеленчук, овошје и јаткасти плодови.

✔ Сечилата се изработени од нераѓосувачки челик.

✔ Садот му е изработен од виско квалитетна пластика.

✔ Капацитет на садот е 0.3l.

✔ Димензиите на сецкото 13 x 8 x 9cm.

Гратис:

Специјалниот нож за лубеница и диња Angurello сече и сервира перфектни парчиња на лубеница и диња, одговаrа на сите облици и големини на лубеници и дињи. Со oвој нож го заштедувате Вашето драгоцено време кое би го потрошиле за сечење и послужување на лубеница и диња.

 Изработен од високо-квалитетен ростфрајд!