Ортопедски влошки за рамни стапала

Код на Производот: PM102

Достапност:Нема на залиха

Easy Step е сензационален производ кој им помогна и го олесни страдањето на многу возрасни и деца кои имаат проблем со рамни стапала.

Овие фантастични влошки за нозе служат за поддршка на вашите нозе ослободувајќи притисок и обезбедуваат дополнителна поддршка и удобност при носење.

Стоењето и одењето неколку часа може да предизвика силно оптоварување на стапалото и да предизвика силна болка. Но, со помош на подвлошките Easy Step, болката ќе исчезне за рекордно кратко време. Покрај намалувањето на притисокот во стапалата, овој револуционерен производ го подига и лакот на стапалото, што има многу позитивно влијание врз ублажувањето и елиминирањето на болката во нозете, колената и грбот.

Ако се чувствувате уморни и повеќе не можете да ја толерирате болката, третирајте ги уморните нозе со рамни влошки за стапалата и ослободете ги од стресот. Многу светски ортопеди и киропрактичари ги препорачуваат не само на возрасните, туку и на децата кои го имаат овој проблем.

Easy step се направени во универзална големина и целосно одговараат и на мажи и на жени. Може да се носат во патики, чевли, боси, флип апостолки и високи потпетици. Тие се одржуваат многу лесно: потребно е само да ги миете со топла вода и детергент / сапун на рацете.

Состав: полиестер, пена од неопрен, сунѓер

Ако ве вознемируваат проблеми и имате постојана болка поради спуштени стапала, не чекајте уште еден момент. Нарачајте рамни влошки Easy Step сега по специјална цена и ослободете ги нозете од непријатен притисок!