Преносен ладилник Arctic Air Mini

Код на Производот: NK33

Достапност:Има на залиха

1,999 ден 999 ден 999


Arctic Air Mini  иновативен пренослив разладувачки уред, кој лади, освежува и го влажни воздугот во просторијата. Напредната  Хидро - освежувачка технологија овој уред го прави неверојатно тивок со 3 различни брзини, уредот исто така има и подесувачка предна решетка. Сето тоа придонесува да имате клима уред каде и да се наоѓате. Уредот е многу ефкикасен, економичен, еколошки и може да се користи било каде, во канцеларија, студентски дом, кампови, хотел, викедница, гаража.

Доколку тешко ги поднесувате летните горештини и неможете да функционирате на многу топло оваа е вистинскиот производ за Вас.

 Климите се секако добар утред за разладување но чинат значително многу повеќе а исто така  многу повеќе трошат во однос на Arctic Air Mini .

Многу е едноставен за употреба, само ставете вода во резервоарот, вклучете го , стартувајте го уредот и едноставно опуштејте се и уживајте во свежиот и ладен воздух до 12 часа со само еден резервоар вода.

Тајната на Arctic Air Mini е во напредната Hydro-chill технологија. Arctic Air Mini користи технологија на вода, вентилатор и магија на ладно испарување, без фреон и токсични материи. Ладното испарување е еден од најефикасните начини за прородно да се излади воздухот. Arctic Air Mini го го вовлекува топлиот воздух во напредниот филтер за ладење на воздухот и напредната комора за создавање на ладна магла и на тој начин брзо го трансформира топлиот воздух во влажен и пријатно освежувачки.

Hydro-chill технологијата на која е засновано функционирањето на уредот Arctic Air Mini, фунционира на принциот на испарување на ладен воздух. Со самото тоа покрај разладување на воздухот, филтерот на симулантно влажен воздух помага во неговото чистење од алергени и непријатни мириси, создавајќи поздраво окружување, поздрав живот за Вас и Вашето семејство.

Благодарение на елегантниот, компактен и модернистички дизајн, штеди простор, може лесно да се постави на клуб маса, натказна, во работна соба, гаража или работилница.

Arctic Air доаѓа со подобрен сунѓерест филтер кој може да го перете и заменувате, лесно се оддржува.

Во комплетот добивате:

*еден уред Arctic Air

*полнач