-67%

Преносна рачна машинка за шиење

Код на Производот: masinkazasienje

Достапност:Има на залиха

899 ден 299 ден 299

Оваа мини безжична машина за шиење за почетници може да направи поправки што не можат да ги поднесат големите традиционални машини, како што се шиење завеси без да ги симнувате или едноставно крпење на искината облека без да ја соблекувате. Многу е полесна и поудобна за употреба, а ви заштедува пари и време.

 

Преносната рачна машина за шиење е доволно мала за да се вклопи во вашата дланка, овозможувајќи поголема контрола и лесно ракување. Идеален подарок за мајки, девојки, пријатели и семејство.

 

Одлична е за шиење на свила, тексас, волна, кожа, панталони, фармерки, а дури и завеси итн. Може да поправа завеси без да ги симнувате, да поправа облека без да ја соблекувате, а и да ја поправите постелнината без да го соблекувате креветот.

Работи на 4 x AA батерии.

 

Тоа е едноставна, лесна рачна машина за шиење, лесна за употреба и носење, погодна за почетници, но дури и ако сте мајстори за шиење. Рачната преносна машина за шиење може да развие работни навики кај децата и да вежба вештини за шиење.

 

  • Перфектна е за било каков вид на материјал
  • Ви овозможува брзо шиење
  • Компактна и лесно пренослива, без никакви кабли
  • Одлична за почетници, но и за професионалци