Прскалка за овошје (сет 3)

Код на Производот: Prskalka

Достапност:Нема на залиха

Оваа кујнска алатка едноставно мора да ја набавите.

Прскалка на свеж овошен сок директно од овошјето, кој може да го користите со сите видови храна: со салата, со риба, со месо, со супа или едноставно кажано - искористете ја имагинацијата.

Исто така, што може да прскате во храната и во вашите омилени напитоци. Исклучително лесно за користење: само сечете го врвот на овошјето и намотајте ја прскалката.

Изработено е од високо квалитетна АБС пластика и може да се мие во машина за садови, а додатниот силиконски прстен не дозволува да прокапе сокот од овошјето.

Сетот се состои од:

1 поголема прскалка (погодна за портокал, цитрон, лимон);

1 помала прскалка (погодна за лајм, и помали лимони);

1 тацна за овошјето со намотаната прскалка.