Ретровизор со двонасочна HD камера

Код на Производот: carcamera3in1

Достапност:Има на залиха

1,990 ден 999 ден 999
Што е HD Double Car camera?

Добивате подобар и поголем ретровизор, кој има вграден екран и се уклучува по ваша желба, најчесто се користи за паркирање со помош на втората камера која е поставена на задниот дел од автомобилот.

Резолуција на снимање 1920 х 1080 пиксели.
FPS: 25
Големина на дисплејот :4.3 инчи LCD
Леќите на камерата снимаат 170 степени

Спецификации: снимање над веќе постоечки видеа, дигитален зум, г-сензор, микрофон, детектира движење. Меморија: се става SD/MMC картица од минимум 8 GB а максимум 32 GB (не е вклучена)
Покажува време и дата на дисплејот, вграден звучник, вградена батерија од 300 mAh,

Во пакетот добивате: еден ретровизор камера, втора задна камера, полнач за камера (се става кај запалката), специјални додатоци за поврзување на вашиот стар ретровизор.

Јазици: English, Russian, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Spanish, Chinese (Simplified), Chinese (traditional)

Напомена:
* Се употребува за коли со 12V напојување.
* Бидејќи камерата снима со висока резолуција, потребна ви е високо квалитетна мемориска картица за да немате проблеми при снимањето.