Ролер масажер за лице од природен камен Жад

Код на Производот: rolerzaubavina

Достапност:Има на залиха

499 ден 299 ден 299

Сигурни сме дека кога станува збор за нега на кожата, а посебно за лицето, секоја жена посакува да го одложи стареењето и остане со високо регенерирана и негувана кожа без брчки во текот на целиот живот. Повеќе нема потреба да трошите пари на скапи козметички третмани, ботокси и најразновидни креми и серуми, затоа што сега достапен е само за Вас новиот Ролер масажер изработен од зелен, специфичен, полускапоцен камен наречен Жад. 

Се користи за регенерациска и релаксациска масажа на кожата на лицето, вратот, па и на целото тело. Константната примена на ролер масажерот ќе доведе до:

-  драстично зголемување на циркулацијата од претходно

- намалување на брчките, поточно израмнување на фините линии.

-  ќе ја направи кожата сјајна.

- природниот камен делува антивоспалително, што значи ја спречува појавата на акни.

-  ги елиминира темните кругови под очите.

- се регенерираат и обновуваат старите и мртви клетки.

- значително намалување на подуеноста на кожата

-  значително намалување на депигментацијата

-  изедначување на тенот

- ја прави кожата еластична и мека

- прави баланс на внатрешната чи-енергија

- зголемува производство на колаген во кожата

- ги решава проблемите со лимфна дренажа

- ги затегнува зголемените пори на лицето и значително ги намалува

За да ги постигнете посакуваните ефекти со масажерот потребно е правилно да го користите. Составен е од два дела : поголем и помал ваљак специјално наменети за масажа на одредени делови на лицето.

- Доколку сакате да постигнете разладувачки ефект, потребно е да го чувате ролерот некое време во фрижидер пред употреба.

-Секогаш користете го ролерот со првично нанесување на масло за лице или серум.

- Челото, образите, брадата и вратот масирајте ги со поголемиот ваљак, а областа околу очите и слепочниците со помалиот ваљак со нежни, рамномерни движења.

- Исто така по завршувањето на масажата, нанесете крем за лице или масло и мирувајте неколку минути.

Масажерот е апсолутно безбеден за користење на секоја возраст.  Помага при чистење на токсините во кожата и намалување на акните кај тинејџерите, а исто така и со проблемите на луѓе со зрела кожа во средна доба.

Димензии на ролерот: 14cm