Сет од 5 ножеви

Код на Производот: nozeviset

Достапност:Има на залиха

3,490 ден 999 ден 999

Сетот се состои од 5 ножеви, направени од нерѓосувачки челик (x30Cr13) и држач со ергономски дизајн изработен од висококвалитетна ABS пластика, уредно поставени во држачот.

Комплетот од 5 ножеви ќе ги задоволи Вашите кулинарски потреби. Сетот вклучува:

 1. Нож за лупење овошје и зеленчук 9см
 2. Нож за леб 20см
 3. Нож за декорирање 13см
 4. Нож за месо 20см
 5. Повеќенаменски нож 20см

Комплетот ножеви е наменет како за професионлани готвачи така и за аматери, односно примена во домашни услови.

 Комплетот поседува традиционален, ергономски дизајн и совршената острина.

Карактеристики:

 • Изработени се од висококвалитетен нер’ѓосувачки челик
 • Остри (58° По скалата за тврдина на Rockwellovi)
 • Ергономски дизајнирана рачка
 • Функционални
 • Тестиран производ
 • Сечилото е направено од мешавина на челик - X50CrVMo 15 – најквалитетен челик наменет за производстиво на кујнски ножеви
 • Сечилото е израбоено од нер’ѓосувачки челик со висок процент на јаглен кој на ножот му дава поголема издржловост
 • Многу остри
 • Едноставна употреба
 • Секој нож е компјутрески и рачно острен
 • Ласерска контрола на острината
 • Модерен
Минималистички дизајн