-47%

Shine Easy Care - Дупла постелнина

Код на Производот: shinedouble

Достапност:Нема на залиха

1,490 ден 799 ден 799

За: Брачен кревет

Материјал: Поликотон (65% Памук и 35% Полиестер)

Дизајн: Цветни

Постелнината содржи: Виолетова, Портокалова

Одржување: Во машина до 40°C

Навлака за перница: 2 парчиња 50см*70см

Јорганска навлака: 1 парче 200см*220см

Долен чаршав: 1 парче 220см*240см

Ако сакате Вашата спална соба да блеска со елеганција и убавина тогаш правилниот избор за вас е сетот постелнини Shine!Сетот нуди комфорт, удобност и трајност. Нежно обоен во праска боја, прошарен со магичен цветен дезен - комбинација која што ќе ја направи Вашата спална соба да блеска со елеганција и раскош. Истиот располага со прекрасната спојка на материјали од 65% памук и 35% полиестер. Памукот е познат по удобноста, а полиестерот по својата издржливост. Дозволете си нежно гушкање со постелнината Shine!