Sky Hunter 2 L 128 - Дрон

Код на Производот: 2051

Достапност:Нема на залиха

5,999 ден 3,999 ден 3,999

Со Sky Hunter 2 летањето е позабавно, постабилно и повисоко! Може да сликате или снимате со вградената камера и да имате неверојатни видеа снимени од 150 метри висина.

Карактеристики:
- Камера: камерата снима со 720p резолуција, а исто така може и да слика додека летате. Се поврзува преку Wi-Fi и а може да гледате преку инсталација на апликација за дронови како што се SYMA FPV или WiFi-UFO.

- Headless опција: дронот се подесува да може да лета во која било насока без разлика која е неговата предна страна.
- Дронот има вграден џироскоп со 6 оски што го прави дронот да лета доста стабилно дури и при ветар.
- Има нова софтверска и хардверска технологија што ги игнорира сигналите од страна, односно ако летате заедно со други дронови нема да има никаков проблем при комуникацијата на далечинскиот управувач и дронот.
- 3D Flip опција, дронот може да се превртува за 360 степени.
- Има високо квалитетна Li-Po батерија 850mAh (беспрекинато летање до 10 минути)
- Лета до 150 метри висина!
- 2.4Ghz далечински управувач (кој користи 4 ААА батерии - не се вклучени)
- LED светла за фантастична атмосфера
- Димензии: 49 * 49 * 17 см

Во пакетот добивате:
- Sky Hunter 2 дрон
- батерија
- Wi-Fi Камера (без мемориска картица)
- 2.4Ghz далечински управувач со специјален држач за смартфон
- 1 сет пропелери
- 1 сет браници за пропелери
- 1 сет нозе за лесно слетување
- 1 х штравцигер
- 1 х упатство за употреба
- 1 x кабел за полнење