-57%

Соковник и блендер 5 во 1 Dessini 800W

Код на Производот: sokovnikblender

Достапност:Има на залиха

6,890 ден 2,999 ден 2,999

Започнете го денот на здрав начин со вклучување свеж сок во вашата рутина за појадок.

Здравата исхрана се состои од многу работи и меѓу најважните од нив е дневниот внес на овошје и зеленчук. И ако мислите дека немате доволно време во денот да јадете по препораките на стручните лица, околу пет до девет порции дневно, тогаш пиењето сок од овошје и зеленчук е совршено решение за овој проблем.

Заменете повеќе кујнски помагала со една мулти-функционална алатка која може да ја користите за најразлични функции! Ви го претставуваме овој соковник и блендер 5 во 1, со кој ќе може да си приготвувате најразлични сокови и смути.

Иако името Ве тера да помислите дека оваа алатка е исклучиво за правење џус и блендирање, веднаш да наведеме дека оваа алатка може да се користи за:

- Правење џус

- Блендање најразлични состојки

- Мелење на суви состојки

- Мелење месо

Dessini мулти-функционалниот џусер и блендер доаѓа со 3 дополнителни садови со различни капацитети за различни намени и работи во 2 брзини. Работи толку тивко што нема ни да забележате дека Ви е вклучен. Издржлив и високо ефикасен мотор, со тивка работа, значи дека ќе може да го користите додека сите дома спијат без страв да ги разбудите со несакани силни звуци.

Моќноста е 800W

Благодарение на ножот од високо квалитетен челик, овој соковник/блендер е погоден за сецкање и миксање најразлични состојки: месо, јаткасти плодови, сојно млеко, миксање состојки, итн. Дизајнот на уредот е направен така што има едноставни операции и може секој да го користи.