-51%

Соларна ЛЕД ламба со 40 диоди

Код на Производот: everbritedouble

Достапност:Има на залиха

999 ден 499 ден 499

Карактеристики за производот:
- 3 работни режими (најнов Chipset) ✔
- LED рефлектори со сончев колектор ✔
- 40PCs 2835-SMD LED диоди ✔
- 800lm светлосен флукс ✔
- Вграден сензор за движење ✔
- Не се потребни батерии ✔
- Вградена 3600mA/h LG литиумска батерија ✔
- Лесни за употреба ✔
- Може да се постави на која било површина.
- Се полни и кога е облачно (кога нема воопшто сонче, благодарение на моќниот сончев колектор ✔
- Водоотпорни својства со IP65 стандард ✔
- Одлични за во гаража, двор, тераса.. ✔
- Димензии: 21,5см*12см*9см ✔