Spin SPA Brush + Futzuki масажер за стапала

Код на Производот: combobrush

Достапност:Нема на залиха

1,399 ден 599 ден 599

Уживајте во бањата со водоотпорниот масажер. Одсега можете да уживате во Вашата бања како во луксузните СПА центри. Нема да трошите пари по скапи СПА третмани. Spin SPA Spinning SPA Brush има тројно дејство: нежно ја чисти, масира и прави ексфолијација на Вашата кожа. Како краен резултат имате здрава кожа со неодолив сјај.
 
Во понудата се вклучени ротирачки додатоци кои можете да ги менувате и да ги користите заедно со Вашите продукти за нега на кожата. Долгата рачка овозможува лесно достигнување на вашиот грб или нозе. Масажерот е со повеќе брзини и може да го прилагодите според Вашите потреби.

 Вклучени додатоци:
 
✔ Додаток за микродермоабразија;

Мрежест сунѓер;

✔ Додаток за бањање;

✔ Додаток за масажа;

✔ Камен за стапала;  
 
Масажерот работи на 3 АА батерии

 

Futzuki - масажер за стапала

Кажете збогум на болните стапала! Овој производ ќе ги стимулира крвотокот и ќе ги подмлади вашите уморни и болни нозе! Футзуки – подлогата за масажа на нозе не само што ќе ви ја олесни болката, туку е прекрасен и лесен начин за да го одржите оптимално здравјето на стапалата.

По само неколку минути на подлогата секој ден е доволно да ја намали болката, да ви помогне во стимулирање и подобрување на циркулацијата на крвта, да ги намали болките и да ви помогне да се опуштите.

Тајната е во 2800 рефлексни точки за масажа кои ги допира подлогата на стапалата а кои испраќаат сигнали за ублажување на болката!

Кога нанесувате притисок со тоа што ќе стапнете на подлогата, таа се протега и ги релаксира клучните мускули и тетиви. Овој вид на терапија за масажа на стапалото промовира олеснување на стресот преку вежбање на мускулните јазли во стапалото и мускулите околу стапалото.