Толчник за месо - Meat Tenderizer

Код на Производот: Meat Tenderizer

Достапност:Нема на залиха

Meat Tenderizer е додаток за во кујната кој ќе ви помогне во подготовката на месо. Meat tenderizer е изработен од вискоквалитетен материјал и е составен од 24 ласерски наострени ножеви кои удираат во едно место и го сечат месото минувајќи низ тврдото ткиво на месото без проблем. Се применува за подготовка на месо, не дозволува да се суши, а исто така го скратува и времето за пржење на месо дури до 40%.

✅ Изработен е од нерѓосувачки челик

✅ Лесно се чисти: може да се мие во машина за миење садови

✅ Димензии: висина 19cm; дијаметар 5cm;

✅ Боја: црна и бела (испратено ќе биде по случаен избор)

⚠ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Сечилата на толчникот се многу остри. Секогаш чувајте ги подалеку од дофат на деца по или пред употреба.