-55%

Тостер за вафли

Код на Производот: NK13

Достапност:Нема на залиха

1,990 ден 899 ден 899

Вафлите се еден од најстарите и најпознатите слатки во светот, а со апаратот за вафли можете да уживате во нив секој ден.

Меки врели и вкусни вафли можете да си направите на безброј различни начини, многу едноставно и брзо со тостерот за вафли!!!

Тостерот за вафли е со извонреден дизајн со две  нелепливи плочи. Тостерит има широка намена.

Направете солени вафли со тиквички, спанаќ, шунка, кашкавал..украсете ги со мајонез, пршута, кајмак, или со некој вкусен сос.

Грејните плочи на тостерот за вафли се обложени со нелеплива подлога “NON-STICK” наменета е за користење и припремање на вафли без притоа истите да Ви се залепат за плочите.

На тостерот за вафли можете да испржите и кајгана, направите сендвич и слично.

Тостерот е изработен од:

*нераѓосувачки челик

*куќиште кое е отпорно на топлина

*интегрирани рачки

*заштита од прегревање

*нелизгачка подлога