Универзален и пренослив држач на ќеси со затварач

Код на Производот: Drzac na kesi so zatvarac

Достапност:Нема на залиха

Оваа иновативно мултинаменско решение ќе ве поштеди од непотребни нервози, ќе ви заштеди дел од вашето драгоцено време и енергија, а и ќе ослоби простор во вашата кујна од непотребни големи и груби корпи за отпадоци!

Кога приготвувате оброк или вашето омилено јадење, последна работа што ја сакате е неповолното чистење. Овој безжичен држач за вреќички безбедно се прицврстува на било која фиока или ормар од вашата кујна без потреба од инсталација. Едноставно прикачете го во ваша близина и фрлајте ги вашите отпадоци неосетно без да губите време одејќи напред назад до корпата за ѓубре.

Изработен е од високо квалитетна нетоксична пластика и е составен е од 3 дела: Ултрафункционален држач со закачалка кој овозможува да се закачи на фиоки, внатрешен или надворешен дел на шкафови, внатрешен дел со кој го прицврстувате и фиксирате ќесето и затварач кој може да се користи и за собирање на отпадоците.

Освен за фрлање на оптадоци, некои го користат и за складирање на свежо овошје и зеленчук и што е најважно, освен во кујна, може да се користи во секоја друга соба, гаража, подрум или двор.

Oваа практична направа нема потреба од никакво монтирање, инсталација, фиксирање или лепење и слично.

✅ Димензии: 25cm х 12.5cm х 2.5cm
✅ Teжина на производот? 227g
✅ Максимална издржливост: 5kg